Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia - IOSUD - UAB
 

 

Admitere 2017

 

          In şedinţa Senatului din data de 14.09.2017 s-a aprobat sesiuna de admitere pentru locurile neocupate.

Locurile propuse pentru concurs sunt:

1.      SDC - 1 loc taxă

2.      SDF - 1 loc taxă

3.      SDI - 6 locuri taxă

4.      SDT- 1 loc taxă, 1 loc diaspora (fără bursă) 

 

Propunem următorul calendar:

 

            18-19 sepotembrie 2017 - înscrierea candidaţilor

            19 septembrie 2017 - afişarea listei de candidaţi

            20 septembrie 2017 - examen de competenţă lingvistică pentru o limbă de circulaţie internaţională

            21 septembrie 2017 - interviu de specialitate şi examen dogmatică

            21 septembrie 2017 - afisarea rezultatelor

            21-22 septembrie 2017 - confirmarea locului

 

 


 

EXAMENUL DE ADMITERE PENTRU:


DOMENIUL CONTABILITATE - ORA 10, SALA CONSILIULUI DE ADMINISTRAŢIE (PALATUL APOR)

DOMENIUL FILOLOGIE - ORA 10, SALA ŞTEFAN APOR (PALATUL APOR)

DOMENIUL ISTORIE - ORA 10, SALA SENATULUI (PALATUL APOR)

DOMENIUL TEOLOGIE - ORA 10, FACULTATEA DE TEOLOGIE ORTODOXĂ

 

 


 

 

EXAMENUL DE COMPETENŢĂ LINGVISTICĂ VA AVEA LOC IN DATA DE 11.09.2017

SALA ŞTEFAN APOR - PALATUL APOR (RECTORATUL)

 

ENGLEZA ORA 10

FRANCEZĂ ORA 11

GERMANĂ ORA 11

 

NR.

CRT.

NUMELE ŞI PRENUMELE

COMPETENŢA LINGVISTICĂ

1.        

ABRUDAN IOANA CORINA (IOAN)

ENGLEZĂ

2.        

AIRINI ROXANA (MIHAI)

ARE

3.        

ALBU AUREL GHEORGHE (AUREL)

ARE

4.        

ARDELEAN ANCA MĂDĂLINA (IOAN NICOLAE)

ENGLEZĂ

5.        

BALEA NICOLAE DANIEL (TRAIAN)

ENGLEZĂ

6.        

BOC OVIDIU-VALENTIN (CONSTANTIN)

ARE

7.        

CAMARĂ DANIEL (PAVEL)

FRANCEZĂ

8.        

CÂMPEAN MIRCEA-DAMIAN

ENGLEZĂ

9.        

CHIRIGIU ION (PAUL)

ENGLEZĂ

10.     

CIRCA IOANA-CRISTINA (IOAN) (BUZDUGA)

ENGLEZĂ

11.     

CIURTIN ANGEL MIHAI (IOAN)

ARE

12.     

CORNEA CRISTINA (AUREL) (OPREAN)

ARE

13.     

CRĂCIUN SIMONA MARILENA (IOAN NECHIFOR) (POGAN)

ARE

14.     

DRAGNEA ADRIAN CĂTĂLIN (IULIAN)

ARE

15.     

DUMITRAŞ CAMELIA (MIRCEA) (SUCIU)

ARE

16.     

DUTCON ALEXANDRA (ALEXANDRU)

ENGLEZĂ

17.     

GORON ALIN (AUGUSTIN EUGEN)

ENGLEZĂ

18.     

GUDEA MIRCEA-IOAN (MIRCEA)

ENGLEZĂ

19.     

HADA IZABELA DIANA (IOAN)

FRANCEZĂ

20.     

IORDACHE IRINA DIANA (DAN)

ENGLEZĂ

21.     

LASLO CRISTINA VALERIA (VIOREL)

FRANCEZĂ

22.     

LAZĂR HOREA (REMUS)

ENGLEZĂ

23.     

LAZĂR OVIDIU-ADRIAN (OVIDIU)

ENGLEZĂ

24.     

MĂRGINEAN FLORIN ADRIAN (VASILE ADRIAN)

DE RECUNOSCUT  DE COMISIE

25.     

MARUNEAC DIANA MARIA (MIHAI)

ARE

26.     

MELENCEANU RAISA (VASILII) (GÎSCĂ)

FRANCEZĂ

27.     

MELINTE DANIEL MIHAI (ANTON)

ENGLEZĂ

28.     

MIHEŢ MAXIMILIANA (MAXIMILIAN) (ŞTEFAN)

ARE

29.     

MOLDOVAN IOANA ANCA (NICOLAE) (TONEA)

ENGLEZĂ

30.     

OLTEAN ALEXANDRU RĂZVAN (IOAN)

ENGLEZĂ

31.     

POPA MARIA ALEXANDRA (CONSTANTIN)

ENGLEZĂ

32.     

PUSTAI CĂLIN MARIUS (GRIGORE)

ENGLEZĂ

33.     

SABOU MARINELA VIORICA (PETRE) (ŢUCULETE)

ARE

34.     

SĂCĂREA ELENA TEODORA MIHAELA (TEODOR) (COLDEA)

ARE

35.     

ŞIPOŞ VIOLETA-LUMINIŢA (VICTOR) (BĂL)

ARE

36.     

SÎRB ALEXANDRINA MONICA (ALEXANDRU) (GASPAR-SÎRB)

ARE

37.     

STANA BOGDAN GABRIEL (VASILE)

ENGLEZĂ

38.     

TABUICA NATALIA (ANATOLI) (LOZAN)

ARE

39.     

TOMUŞ DIANA ELENA (MIRCEA) (SZABO)

ENGLEZĂ

40.     

VASILEVA MARIANA (GHEORGHE)

ENGLEZĂ

41.     

VERES ANNA-MARIA (GHEORGHE)

GERMANĂ

42.    

VÎRBAN IONUŢ DAN (CONSTANTIN)

ENGLEZĂ

 


 

ADRESA


PALATUL APOR (RECTORATUL)

STR. G. BETHLEN, NR. 5, PARTER