Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia - IOSUD - UAB
 
Prezentare
Şcoala Doctorală de Contabilitate
Şcoala Doctorală de Filologie
Şcoala Doctorală de Istorie
Şcoala Doctorală de Teologie
Admitere
Taxe de studiu
Documente
Formulare
Susţineri publice
Evenimente


 

SEPTEMBRIE 2020

 

 

EXAMENUL DE SPECIALITATE

 

 


Candidaţii de la domeniile Contabilitate, Filologie şi Istorie au primit un e-mail, pe e-mail-ul declarat la înscriere, cu invitaţia la susţinerea examenului de specialitate, care va avea loc marti, 08.09.2020, pe platforma Microsoft Teams, ora 10.

Candidatii de la domeniul Teologie vor avea sustinerea examenului de specialitate miercuri, 09.09.2020, pe platforma Microsoft Teams, ora 10.

 

 


 

 

LISTA CANDIDAŢILOR PENTRU EXAMENUL DE COMPETENŢĂ LINGVISTICĂ


Toţi candidaţii au primit un e-mail pe e-mail-ul declarat la înscriere cu invitaţia la susţinerea examenului de competenţă lingvistică, care va avea loc online, luni, 07.09.2020, pe platforma Microsoft Teams, ora 10.00.

 

Pentru informaţii suplimentare ne puteţi scrie pe adresa: doctorat@uab.ro



Contabilitate

 


 

Nr.crt

Nr. dosar

Limba

1

3174

Engleză

2

3148

Engleză

3

3153

Engleză

4

3173

Engleză

5

3170

Engleză

6

3147

Engleză

7

3163

Engleză

8

3167

Engleză

9

3169

Engleză

10

3154

Engleză

 

Filologie


 

 

Nr.crt

Nr. dosar

Limba

1

3136

Echivalat

2

3181

Echivalat

3

3151

Echivalat

4

3143

Echivalat

5

3172

Echivalat

6

3149

Echivalat

7

3137

Echivalat

8

3168

Echivalat

9

3157

Echivalat

10

3155

Echivalat

11

3140

Echivalat

 

Istorie

 

 

Nr.crt

Nr. dosar

Status dosar

1

3182

Engleza

2

3133

Engleză

3

3142

Engleză

4

3156

Franceză

5

3171

Engleză

 

Teologie

 

Nr.crt

Nr. dosar

Status dosar

1

3132

Engleza

2

3180

Engleza

3

3145

Engleza

4

3179

Engleza

5

3162

Engleza

6

3141

Franceză

7

3134

Engleza

8

3139

Engleza

9

3164

Engleza

10

3165

Engleza

11

3135

Franceză

12

3144

Engleza


 


 

DOSARE VALIDATE

 

ŞCOALA DOCTORALĂ DE CONTABILITATE

 

 

 

Nr.crt

Nr. dosar

Status dosar

1

3174

validat

2

3148

validat

3

3153

validat

4

3173

validat

5

3170

validat

6

3147

validat

7

3163

validat

8

3167

validat

9

3169

validat

10

3154

validat

 

 

ŞCOALA DOCTORALĂ DE FILOLOGIE

 

 

 

Nr.crt

Nr. dosar

Status dosar

1

3136

validat

2

3181

validat

3

3151

validat

4

3143

validat

5

3172

validat

6

3149

validat

7

3137

validat

8

3168

validat

9

3157

validat

10

3155

validat

11

3140

validat

 

ŞCOALA DOCTORALĂ DE ISTORIE

 


Nr.crt

Nr. dosar

Status dosar

1

3182

validat

2

3133

validat

3

3142

validat

4

3156

validat

5

3171

validat

 

ŞCOALA DOCTORALĂ DE TEOLOGIE

 

 

Nr.crt

Nr. dosar

Status dosar

1

3132

validat

2

3180

validat

3

3145

validat

4

3179

validat

5

3162

validat

6

3141

validat

7

3134

validat

8

3139

validat

9

3164

validat

10

3165

validat

11

3135

validat

12

3144

validat


 

 


 


 

SEPTEMBRIE 2019

 

ANUNŢ

Susţinerea proiectului de cercetare ştiinţifică pentru programele postdoctorale va avea loc:

Domeniul Filologie în Sala Ştefan Apor începând cu ora 10.

Domeniul Istorie în Sala CSUD începând cu ora 10.


SUSTINEREA EXAMENULUI DE SPECIALITATE PENTRU:

 

1. DOMENIUL CONTABILITATE  - 10.09.2019, ORA 10, SALA SENATULUI (PALATUL APOR, ETAJUL 1)

2. DOMENIUL FILOLOGIE  - 10.09.2019, ORA 10, SALA ŞTEFAN APOR (PALATUL APOR, PARTER, SALA CU STEAGURI)

3. DOMENIUL ISTORIE - 10.09.2019, ORA 10, SALA CSUD (PALATUL APOR, PARTER, SALA UNDE S-AU FĂCUT ÎNSCRIERILEETAJUL I)

4. DOMENIUL TEOLOGIE - 10.09.2019, ORA 10, FACULTATEA DE TEOLOGIE ORTODOXĂ (ETAJUL I)

 

1. LIMBA ENGLEZA - 09.09.2019, ORA 10, SALA CSUD (PALATUL APOR, PARTER, SALA UNDE S-AU FĂCUT ÎNSCRIERILE)

2. LIMBA FRANCEZA -  09.09.2019, ORA 12, SALA CSUD (PALATUL APOR, PARTER, SALA UNDE S-AU FĂCUT ÎNSCRIERILE)


LISTA CANDIDATILOR PENTRU EXAMENUL DE COMPETENTA LINGVISTICA

SEPTEMBRIE 2019

NR.

Nume şi Prenumele

Domeniul  

Limba Competenta

OBS

1.        

BĂRA (BĂRDĂHAN) IOANA

Contabilitate

ENGLEZĂ


2.        

BUGNARIU ALEXANDRA -DELIA

Contabilitate

ENGLEZĂ


3.        

CETINĂ MARIUS-IONEL

Contabilitate

ENGLEZĂ


4.        

COZMA ION

Contabilitate

ENGLEZĂ


5.        

FOLA (FARCAŞ) DIANA-VIOLETA

Contabilitate

ENGLEZĂ


6.        

IONAŞ (MUNTEAN) LARISA

Contabilitate

ENGLEZĂ


7.        

LUPU AUREL-CONSTANTIN

Contabilitate

ENGLEZĂ


8.        

MUREŞAN MIHAI-DAN

Contabilitate

ENGLEZĂ


9.        

POTHORA PATRIZIA-PAMELA

Contabilitate

ENGLEZĂ


10.    

PUŞCAŞ SORINA ANCUŢA

Contabilitate

ENGLEZĂ


11.    

SINIŢÎN NINA

Contabilitate

ENGLEZĂ


12.

CURTA (BOTAŞ) ADINA

Filologie

ECHIVALAT

 

13

MARCHEDON REBECA RAHELA

Filologie

ECHIVALAT

 

14.

NICA ANDREI

Filologie

ECHIVALAT

 

15.

PASCU TEODORA NICOLETA

Filologie

ECHIVALAT

 

16.

SELYEM ALEXANDRU CORNEL

Filologie

ECHIVALAT

 

17.

TARCĂ (FIRU) IULIANA-MARILENA

Filologie

ECHIVALAT

 

18.

VICTORIA SORINA-MARIA

Filologie

ECHIVALAT

 

19.

VIERU CRISTIAN-PETRU

Filologie

ECHIVALAT

 

20.

BARBU IOAN-DANIEL

Istorie

FRANCEZA

 

21.

CÂRSTEA (ELEKES) ANAMARIA-RALUCA

Istorie

ENGLEZA

 

22.

CHIRIŢESCU MARINEL

Istorie

ENGLEZA

 

23.

DOBRA CIPRIAN-MIRCEA

Istorie

ECHIVALAT

 

24.

FRUM ADRIAN-NICOLAE

Istorie

ENGLEZA

 

25.

FURDUI MAIA

Istorie

ENGLEZA

 

26.

GÎNŢA CARMEN-ANA

Istorie

FRANCEZA

 

27.

NEAGOIE (OLEA) SIDONIA-PETRONELA

Istorie

ENGLEZA

 

28.

PETRU (CIBU) VERONICA-LUMINIŢA

Istorie

ENGLEZA


29.

SONU DIANA

Istorie

ENGLEZA


30.

ŞENDROIU COSTIN-ALEXANDRU

Istorie

ECHIVALAT

 

31.

ŢUŢUIANU COSTIN-DANIEL

Istorie

ENGLEZA

 

32.

AVRAM BOGDAN-LAURENŢIU

Teologie

ENGLEZA


33.

BRETOIU ŞTEFAN-ADRIAN

Teologie

ENGLEZA


34.

BRISC PETRU

Teologie

ENGLEZA


35.

BUCEA PETRU-SORIN

Teologie

ENGLEZA


36.

CEUŞAN MIRCEA-IOAN

Teologie

ENGLEZA


37.

CIOARĂ MARIUS-GEORGIAN

Teologie

ENGLEZA


38.

DUMBRAVĂ DANIELA

Teologie

ENGLEZA


39.

GRIGORESCU ANDREI-ALEXANDRU

Teologie

ENGLEZA


40.

HRAB ALEXANDRU-SORIN

Teologie

ENGLEZA


41.

POP ALIN-MARIN

Teologie

ENGLEZA


42.

STANCIU SERGIU-NICOLAE

Teologie

ENGLEZA


43.

TEODORESCU MIHAI DORIN

Teologie

ENGLEZA


44.

USCA GHEORGHE NICOLAE

Teologie

ENGLEZA


 

 

 

 

 

în atenţia candidaţilor înscrişi la doctorat SESIUNEA SEPTEMBRIE 2018:


SUSTINEREA EXAMENULUI DE SPECIALITATE PENTRU:


1. DOMENIUL CONTABILITATE  - 11.09.2018, ORA 10, SALA APOR 1 (PALATUL APOR, PARTER, LÂNGĂ DEPARTAMENUL RELAŢII INTERNAŢIONALE)

2. DOMENIUL FILOLOGIE  - 11.09.2018, ORA 10, SALA ŞTEFAN APOR (PALATUL APOR, PARTER, SALA CU STEAGURI)

3. DOMENIUL ISTORIE - 11.09.2018, ORA 10, SALA CONSILIULUI DE ADMINISTRAŢIE (PALATUL APOR, ETAJUL I)

4. DOMENIUL TEOLOGIE - 11.09.2018, ORA 10, FACULTATEA DE TEOLOGIE ORTODOXĂ (ETAJUL I)

 

 

SUSŢINEREA EXAMENULUI PENTRU CANDIDAŢII CARE AU OPTAT PENTRU:


1. LIMBA ENGLEZA - 10.09.2018, ORA 10, SALA ŞTEFAN APOR (PALATUL APOR, PARTER, SALA CU STEAGURI)

2. LIMBA GERMANA - 10.09.2018, ORA 12, SALA ŞTEFAN APOR (PALATUL APOR, PARTER, SALA CU STEAGURI)

3. LIMBA FRANCEZA - 10.09.2018, ORA 13, SALA ŞTEFAN APOR (PALATUL APOR, PARTER, SALA CU STEAGURI)


LISTA CANDIDATI

 


NR.

Nume

Prenume

Optiunea 1

Limba Competenta

OBS

1.        

CENAR

CRISTIAN

Contabilitate

FRANCEZA

 

2.        

CORACIONI

ALEXANDRU TOADER

Contabilitate

ENGLEZA

 

3.        

DEAC

CLAUDIU FLORIN

Contabilitate

FRANCEZA

 

4.        

FĂGĂDAR (GHIŞA)

MARGARETA

Contabilitate

ENGLEZA

 

5.        

FULOP

ARPAD ZOLTAN

Contabilitate

ENGLEZA

ARE

6.        

LUPUŢI (DĂNILĂ)

IOANA GEORGETA

Contabilitate

ENGLEZA

 

7.        

OMAR

ZAKI ALHATO

Contabilitate

ENGLEZA

 

8.        

PASCU (MIHĂILĂ)

LUCIANA SIMONA

Contabilitate

FRANCEZA

 

9.        

SINIŢÎN

NINA

Contabilitate

ENGLEZA

 

10.    

TOADER

MONICA IOANA

Contabilitate

ENGLEZA

 

11.    

BELONIU (POPESCU)

ADRIANA-MIHAELA

Filologie

ENGEZA

ARE

12.    

LAZAR

LARISA-MARIA

Filologie

ENGLEZA

ARE

13.    

LUPEAN

SIMONA

Filologie

ENGLEZA

ARE

14.    

MARIN (OLTEAN)

SABINA LARISA

Filologie

FRANCEZA

ARE

15.    

MOLDOVAN (TRIF)

RAMONA-MARIA

Filologie

FRANCEZA

 

16.    

POPESCU (PĂTRULESCU)

MĂDĂLINA ELENA

Filologie

FRANCEZA

ARE

17.    

SARBU (RUSU)

PETRIANA SORINA

Filologie

GERMANA/ENGLEZA

ARE

18.    

URSA

ANDRA-IULIA

Filologie

FRANCEZA/ENGLEZA

ARE

19.    

ANGHEL

DAN GEORGE

Istorie

ENGLEZA

 

20.    

BUZIC

ILEANA

Istorie

ENGLEZA

ARE

21.    

CIOBANU (CHIRA)

CARMEN

Istorie

FRANCEZA

 

22.    

DAMLON

KATIE MAY

Istorie

ENGLEZA

ARE

23.    

FETCU

ANA

Istorie

ENGLEZA

 

24.    

IONESCU

LAURA

Istorie

ENGLEZA

 

25.    

OPREA

ELENA MĂDĂLINA

Istorie

ENGLEZA

 

26.    

PRESURA

DĂNUŢ- VIOREL

Istorie

ENGLEZA

 

27.    

PURDEA

CLAUDIU

Istorie

GERMANA

ARE

28.    

SERENA

SIENA

Istorie

ENGLEZA

 

29.    

TENTIŞ

DANIEL-MARIUS

Istorie

ENGLEZA

 

30.    

ŢIŢONEA

RADU NICOLAE

Istorie

ENGLEZA

 

31.    

AGIGNOAEI

ALEXANDRU NICOLAE

Teologie

ENGLEZA

 

32.    

CEOBANU

OCTAVIAN NICOLAE

Teologie

ENGLEZA

 

33.    

CIASCAI

CLAUDIU MARIUS

Teologie

ENGLEZA

 

34.    

DĂNESCU

ALIN

Teologie

ENGLEZA

 

35.    

EŞANU

EUSEBIU-GABRIEL

Teologie

ENGLEZA

 

36.    

GLIGAN

CIPRIAN DIMITRIE GABRIEL

Teologie

ENGLEZA

 

37.    

LUPU

FLORIN

Teologie

ENGLEZA

 

38.    

MUCICHESCU

PAUL ANDREI

Teologie

GERMANA

 

39.    

OPREA JURCAN

ELENA MIHAELA

Teologie

ENGLEZA

ARE

40.    

PETRACHE

ANDREI

Teologie

ENGLEZA

 

41.    

POCOL (POCOL-TĂTAR)

MIHAI TRAIAN

Teologie

ENGLEZA

 

42.    

QARAMAH

KHALID MIHAIL

Teologie

ENGLEZA

 

43.    

TUDOR

GEORGIAN BOGDAN

Teologie

ENGLEZA

 

44.    

URSU

DORIN

Teologie

ENGLEZA

 


 


 

ADRESA


PALATUL APOR (RECTORATUL)

STR. G. BETHLEN, NR. 5, PARTER


Orar Înscrieri:

Luni-Vineri 

09.00 - 15.00

Informaţii tel. 0258/806272