Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia - IOSUD - UAB
 
Rezultatele finale Admitere

SEPTEMBRIE 2018

TEOLOGIE

Nr.

Crt.

 

CONDUCĂTOR DE DOCTORAT

           

Numele şi prenumele candidatului

 

 

Notă

Observaţii

1.

Prof. univ. dr. Nicu Dumitraşcu

 

CIASCAI CLAUDIU MARIUS

10 - Taxă (T)

2.

GLIGAN CIPRIAN DIMITRIE GABRIEL

9,50 - Taxă (T)

3.

Prof. univ. dr. Mihai Himcinschi

 

AGIGNOAEI ALEXANDRU NICOLAE

10 -  Subvenţie cu bursă (SB)

4.

DĂNESCU ALIN

9,80 -  Subvenţionat (S)

5.

Prof. univ. dr. Emil Ioan Jurcan

URSU DORIN

10 - Subvenţionat (S)

6.

Prof. univ. dr. Daniel Munteanu

CEOBANU OCTAVIAN NICOLAE

9 - Taxă ()

  VOINEA DRAGOŞ CONSTANTIN 10 - Diaspora cu bursă (DB)
7.

Prof. univ. dr. Irinel Ionel Pop

POCOL (POCOL-TĂTAR) MIHAI TRAIAN

10 - Subvenţionat (S)

8.

Prof. univ. dr. Gheorghe Remete

MUCICHESCU PAUL ANDREI

10 -  Subvenţie cu bursă (SB)

9.

Prof. univ. dr. Dumitru Vanca

QARAMAH KHALID MIHAIL

10 - Subvenţie cu bursă (SB)

10.

Prof. univ. dr. Marian Vîlciu

PETRACHE ANDREI

9 - Taxă (T)

11.

Conf. univ. dr. Florin Dobrei

EŞANU EUSEBIU-GABRIEL

9,50 -  Subvenţionat (S)

12.

Conf. univ. dr. Nicolae Jan

OPREA JURCAN ELENA MIHAELA

10 -  Subvenţionat (S)

13.

Prof. univ. dr. Stefan Florea

TUDOR GEORGIAN BOGDAN

9,50 - Taxă (T)


 

ISTORIE

Nr.

Crt.

           

CONDUCĂTOR DE DOCTORAT

 

 

Numele şi prenumele candidatului

Nots

Observaţii

1.

C. S. I dr. Remus Câmpeanu 

 

CIOBANU (CHIRA) CARMEN

8,33 - Taxă (T)

2.

ŢIŢONEA RADU NICOLAE

10 - Diaspora cu Bursă (DB)

3.

prof. univ. dr. Mihai Gligor

 

BUZIC ILEANA

10 - Diaspora cu Bursă (DB)

4.

FETCU ANA

10 - Subvenţionat cu bursă (SB)

5.

C. S. I dr. Marius Rotar

IONESCU LAURA

8,33 - Taxă (T)

6.

PRESURA DĂNUŢ- VIOREL

9 -  Taxă (T)
7.

C. S. I dr. Andrei Dorian Soficaru

 

DALMON KATIE MAY

10 -  Taxă (T)

8.

SERENA SIENA

10 -  Taxă (T)

9.

conf. univ. dr. Valer Moga

OPREA ELENA MĂDĂLINA

10 - Subvenţie (S)

10.

conf. univ. dr. Cristian Ioan Popa

 

ANGHEL DAN GEORGE

9,33 -  Taxă (T)

11.

PURDEA CLAUDIU

10 - Subvenţionat cu bursă (SB)

12.

TENTIŞ DANIEL-MARIUS

9,66 - Subvenţie (S)

 

FILOLOGIE

Nr.

Crt.

           

CONDUCĂTOR DE DOCTORAT

 

 

Numele şi prenumele candidatului

 

 

Nota

Observaţii

1.

prof. univ. dr. Diana Câmpan

LAZAR LARISA-MARIA

10 - Subvenţie cu bursă (SB)

 

prof. univ. dr. Mircea Popa

 

MOZA (ERDELY) MARCELA CLAUDIA 10 - Taxă (T)
2.

BELONIU (POPESCU) ADRIANA-MIHAELA

10 - Taxă (T)

3.

MARIN (OLTEAN) SABINA LARISA

10 - Taxă (T)

4.

MOLDOVAN (TRIF) RAMONA-MARIA

10 - Taxă (T)

5.

prof. univ. dr. Felix Narcis Nicolau

 

CIOANCĂ (TRIF) IOANA

9,66 - Taxă (T)
  LUPEAN SIMONA 9,66 - Taxă (T)
6.

SARBU (RUSU) PETRIANA SORINA

9 - Taxa (T)

7.

URSA ANDRA-IULIA

10 - Subvenţie cu bursă (SB)

8

prof. univ. dr. Maria Ana Tupan

POPESCU (PĂTRULESCU) MĂDĂLINA ELENA

10 - Taxă (T)


 

CONTABILITATE

Nr.

Crt.

 

CONDUCĂTOR DE DOCTORAT

 

Numele şi prenumele candidatului

 

 

Nota 

Observaţii


1.       

prof. univ. dr. Adela Socol

CENAR CRISTIAN

10 - Subvenţie cu bursă (SB)

2.       

prof. univ. dr. Tatiana Dănescu

CORACIONI ALEXANDRU TOADER

10 - Taxă (T)

3.       

prof. univ. dr. Iuliana Cenar

 

 

DEAC CLAUDIU FLORIN

10 - Subvenţie (S)

4.       

FĂGĂDAR (GHIŞA) MARGARETA

9,33 -  Taxă (T)

5.       

conf. univ. dr. Raluca Oana Ivan

PASCU (MIHĂILĂ) LUCIANA SIMONA

10 -  Subvenţie (S)

6.       

SINIŢÎN NINA

10 - Diaspora cu bursă (DB)

7.       

lect. univ. dr. Dan-Ioan Topor

 

FULOP ARPAD ZOLTAN

9,33 -  Taxă (T)

8.       

LUPUŢI (DĂNILĂ) IOANA GEORGETA

9,66 -  Taxă (T)

9.       

OMAR ZAKI ALHATO

9 -  Taxă (T)

10.   

TOADER MONICA IOANA

10 - subvenţie cu bursă (SB)


 

DOGMATICĂ

Nr.

crt.

NUME ŞI PRENUME

Admis/

Respins



1.      

AGIGNOAEI ALEXANDRU NICOLAE

Admis


2.      

CEOBANU OCTAVIAN NICOLAE

Admis


3.      

CIASCAI CLAUDIU MARIUS

Admis


4.      

DĂNESCU ALIN

Admis


5.      

EŞANU EUSEBIU-GABRIEL

Admis


6.      

GLIGAN CIPRIAN DIMITRIE GABRIEL

Admis


7.      

LUPU FLORIN

Neprezentat


8.      

MUCICHESCU PAUL ANDREI

Admis


9.      

OPREA JURCAN ELENA MIHAELA

Admis


10.  

PETRACHE ANDREI

Admis


11.  

POCOL (POCOL-TĂTAR)MIHAI TRAIAN

Admis


12.  

QARAMAH KHALID MIHAIL

Admis


13.  

TUDOR GEORGIAN BOGDAN

Admis


14.  

URSU DORIN

Admis



COMPETENŢA LINGVISTICĂ


NR.

Nume

Prenume

Optiunea

Limba Competenta

Admis/Respins

1.        

CENAR

CRISTIAN

Contabilitate

FRANCEZA

Admis

2.        

CORACIONI

ALEXANDRU TOADER

Contabilitate

ENGLEZA

Admis

3.        

DEAC

CLAUDIU FLORIN

Contabilitate

FRANCEZA

Admis

4.        

FĂGĂDAR (GHIŞA)

MARGARETA

Contabilitate

ENGLEZA

Admis

5.        

FULOP

ARPAD ZOLTAN

Contabilitate

ENGLEZA

ARE

6.        

LUPUŢI (DĂNILĂ)

IOANA GEORGETA

Contabilitate

ENGLEZA

Admis

7.        

OMAR

ZAKI ALHATO

Contabilitate

ENGLEZA

Admis

8.        

PASCU (MIHĂILĂ)

LUCIANA SIMONA

Contabilitate

FRANCEZA

Admis

9.        

SINIŢÎN

NINA

Contabilitate

ENGLEZA

Admis

10.    

TOADER

MONICA IOANA

Contabilitate

ENGLEZA

Admis

11.    

BELONIU (POPESCU)

ADRIANA-MIHAELA

Filologie

ENGEZA

ARE

12.    

LAZAR

LARISA-MARIA

Filologie

ENGLEZA

ARE

13.    

LUPEAN

SIMONA

Filologie

ENGLEZA

ARE

14.    

MARIN (OLTEAN)

SABINA LARISA

Filologie

FRANCEZA

ARE

15.    

MOLDOVAN (TRIF)

RAMONA-MARIA

Filologie

FRANCEZA

Admis

16.    

POPESCU (PĂTRULESCU)

MĂDĂLINA ELENA

Filologie

FRANCEZA

ARE

17.    

SARBU (RUSU)

PETRIANA SORINA

Filologie

GERMANA/ENGLEZA

ARE

18.    

URSA

ANDRA-IULIA

Filologie

FRANCEZA/ENGLEZA

ARE

19.    

ANGHEL

DAN GEORGE

Istorie

ENGLEZA

Admis

20.    

BUZIC

ILEANA

Istorie

ENGLEZA

ARE

21.    

CIOBANU (CHIRA)

CARMEN

Istorie

FRANCEZA

Admis

22.    

DAMLON

KATIE MAY

Istorie

ENGLEZA

ARE

23.    

FETCU

ANA

Istorie

ENGLEZA

Admis

24.    

IONESCU

LAURA

Istorie

ENGLEZA

Admis

25.    

OPREA

ELENA MĂDĂLINA

Istorie

ENGLEZA

Admis

26.    

PRESURA

DĂNUŢ- VIOREL

Istorie

ENGLEZA

Admis

27.    

PURDEA

CLAUDIU

Istorie

GERMANA

ARE

28.    

SERENA

SIENA

Istorie

ENGLEZA

Admis

29.    

TENTIŞ

DANIEL-MARIUS

Istorie

ENGLEZA

Admis

30.    

ŢIŢONEA

RADU NICOLAE

Istorie

ENGLEZA

Admis

31.    

AGIGNOAEI

ALEXANDRU NICOLAE

Teologie

ENGLEZA

Admis

32.    

CEOBANU

OCTAVIAN NICOLAE

Teologie

ENGLEZA

Admis

33.    

CIASCAI

CLAUDIU MARIUS

Teologie

ENGLEZA

Admis

34.    

DĂNESCU

ALIN

Teologie

ENGLEZA

Admis

35.    

EŞANU

EUSEBIU-GABRIEL

Teologie

ENGLEZA

Admis

36.    

GLIGAN

CIPRIAN DIMITRIE GABRIEL

Teologie

ENGLEZA

Admis

37.    

LUPU

FLORIN

Teologie

ENGLEZA

Admis

38.    

MUCICHESCU

PAUL ANDREI

Teologie

GERMANA

Admis

39.    

OPREA JURCAN

ELENA MIHAELA

Teologie

ENGLEZA

ARE

40.    

PETRACHE

ANDREI

Teologie

ENGLEZA

Admis

41.    

POCOL (POCOL-TĂTAR)

MIHAI TRAIAN

Teologie

ENGLEZA

Admis

42.    

QARAMAH

KHALID MIHAIL

Teologie

ENGLEZA

Admis

43.    

TUDOR

GEORGIAN BOGDAN

Teologie

ENGLEZA

Admis

44.    

URSU

DORIN

Teologie

ENGLEZA

Admis